mediraty
mediraty
mediraty
mediraty
invisalign
invisalign
invisalign
invisalign

Nowoczesna proteza na 4 lub 6 implantach – metoda All on 4 oraz All on 6

Nowoczesna proteza - metoda All on 4 oraz All on 6

Nowoczesna proteza na 4 lub 6 implantach – metoda All on 4 oraz All on 6

Zastanawiasz się, jak uporać się z skomplikowanym problemem odbudowy zębów? Szukasz skutecznego rozwiązania, aby przywrócić piękny i zdrowy uśmiech oraz cieszyć się komfortowym funkcjonowaniem na co dzień? Często pacjenci zmagają się z uzupełnieniami ruchomymi w postaci protez chociażby szkieletowych podczas których napotykają problemy z ich noszeniem, obawiają się wypadnięcia, przesunięcia czy też efektów estetycznych. W wielu przypadkach proteza ruchoma może powodować szczególnie przy jej zakładaniu odruch wymiotny. W naszej klinice/gabinetach proponujemy nowoczesne leczenie protetyczne, dzięki któremu możesz podnieść jakość swojego życia.

Implanty – na czym polega metoda All on 4?

proteza all on 4Stomatologia jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny. Już teraz na pacjenta czekają możliwości, które są najlepszym rozwiązaniem w kwestii walki z bezzębiem ale też prowadzą do ograniczenia dyskomfortu związanego z noszeniem tradycyjnej protezy. Dzięki znakomitemu doświadczeniu zespołu ekspertów oraz wykorzystaniu najnowszych technologii już w ciągu stosunkowo krótkiego czasu lekarz z pomocą grupy specjalistów jest w stanie kompleksowo odbudować brakujące zęby tak, aby pacjent, który od miesięcy próbuje znaleźć wyjście z patowej sytuacji, mógł skorzystać z protezy np. na czterech (4) implantach – All on 4 lub sześciu (6) implantach – All on 6.

Metoda All on 4 polega na szybkim zastąpieniu braku zębów protezą osadzoną na implantach. Proteza mocowana jest tylko na czterech wszczepach, co jest ogromną zaletą tej opcji spośród wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku. Stosując metodę All on 4, pacjent może liczyć na szybkie zakończenie leczenia, ponieważ nowe zęby uzyska w dość krótkim czasie a czasem nawet w ciągu jednego dnia. Zanim jednak dojdzie do zabiegu, lekarz konsultuje z pacjentem jego warunki i możliwości leczenia co pozwala na zapoznanie się z proponowanym przebiegiem leczenia.

Proteza na implantach All on 4 – dlaczego warto?

Proteza na czterech (4) implantach – All on 4 to nic innego jak osadzenie protezy na
czterech implantach. Wszczepienie wykonuje najczęściej wykwalifikowany lekarz (expert).
Protezy na implantach opierają się na łuku zębowym.

Implanty – na czym polega metoda All on 6?

proteza all on 6To proteza lub mocowany na stałe most zębowy, którego wszczepienie ułatwia pacjentom dalsze codzienne funkcjonowanie. Implanty eliminują konieczność dodatkowych zabiegów. Protezy All on 6 to dla pacjentów świetne rozwiązanie, które składa się z kilku kroków, podobnie jak w przypadku protezy na 4 implantach.

Pierwszym etapem jest konsultacja z lekarzem w celu omówienia dalszych działań – rozmowa dotyczy między innymi ceny, sprecyzowania celu leczenia, charakterystyki implantu, zbadania stanu tkanki kości, kwalifikacji pacjentów do tego typu leczenia. W przypadku eliminacji lekarz z pewnością zaproponuje inne rozwiązanie, zawsze z naciskiem na bezpieczeństwo i oczekiwania pacjentów.

Następnie pora na planowanie z implantologiem – zadbanie o higienizację i ewentualne leczenie, pobranie wycisków, pełna diagnostyka i wykonanie szablonów chirurgicznych do zaplanowania zabiegu chirurgicznego.

Kolejnym etapem jest już sam zabieg, najczęściej całkowicie bezbolesny (przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym). Czas trwania zależy między innymi od liczby implantów.

Protezy na implantach All on 6 – dlaczego warto?

Odbudowa tkanki zębów i komfort w jamie ustnej to najlepsze, na co pacjent pozwala sobie na miejscu w klinice z pomocą wykwalifikowanego lekarza. . Implant osadzony w szczęce przywraca m.in. funkcję żucia i siłę zęba. Im mniej implantów, tym mniejsze koszty, jednak sednem leczenia jest długotrwały efekt i całkowita poprawa jakości życia pacjenta.

Jeśli wahasz się, którą protezę wybrać, masz wątpliwości co do ceny lub chcesz dowiedzieć się więcej o przebiegu leczenia i zasadności mocowania implantów, w przypadku pytań skonsultuj się z naszymi lekarzami.

Scroll to Top