mediraty
mediraty
mediraty
mediraty
invisalign
invisalign
invisalign
invisalign

Stomatologia dziecięca

Stomatologia

ADRIANNA SKUPIN
ADRIANNA SKUPIN
Czytaj więcej
"Jestem bardzo zadowolona z jakości usług. Byłam w klinice dwukrotnie. Po raz pierwszy na piaskowaniu i scalingu. Zabieg przebiegł szybko i sprawnie. Pani doktor poinformowała mnie o dwóch zepsutych ósemkach i konieczności ich usunięcia. Od razu umówiłam się na zabieg i zostałam poinformowana o kosztach. Po razu drugi byłam w klinice aby usunąć ósemki. Zabieg usuwania trwał 10 minut. Brak jakiekolwiek bólu w trakcie, jak i po zabiegu. Cena za usunięcie dwóch górnych ósemek, przy uwzględnieniu poznańskich cen, była bardzo miłym zaskoczeniem"

Stomatologia Dziecięca Poznań

moja Stomatologia clinic+ z powodzeniem zajmuje się również pedodoncją czyli stomatologią dziecięcą. Nasi eksperci dbają, by mali pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie, a zabiegi przebiegały szybko i bezboleśnie. Przyjmujemy dzieci w każdym wieku, zarówno na wizyty adaptacyjne, profilaktyczne jak i lecznicze. Pierwsze spotkanie zalecamy już od pierwszego zęba, gdyż wówczas możemy rodzicom przedstawić jak należy dbać o zęby mleczne oraz jak zminimalizować ryzyko próchnicy i wad ortodontycznych. Później proponujemy wizyty adaptacyjne i profilaktyczne by po około 2-3 lat płynnie przejść do świadomych i pełnych wizyt stomatologicznych. W ten sposób stopniowo oswajamy dzieci z gabinetem i zmniejszamy szanse na negatywne skojarzenia z dentystą, które tak często towarzyszą dorosłym pacjentom. Pamiętajmy, że taki system pozwala uniknąć sytuacji w której dziecko na pierwszą wizytę przychodzi z bólem zęba, co może znacząco utrudnić późniejsze leczenie.
Stomatologia dziecięca Poznań

Nie jest to oczywiście sytuacja bez wyjścia lecz wymaga dużo więcej pracy i zaangażowania ze strony dziecka, rodzica oraz dentysty. Na szczęście nasi doświadczeni lekarze radzą sobie również w takich sytuacjach rozpoczynając wówczas leczenie po wcześniejszym uspokojeniu zestresowanego dziecka, wstępnym oswojeniu z nowym miejscem i za pełną zgodą małego pacjenta! Nie wykonujemy zabiegów „na siłę”, dbamy o miłą atmosferę i staramy się wypracować wieloletnią współpracę.

Lekarze

Patrycja Rupocinska

Patrycja Paszek – Rupocińska

lekarz dentysta
stomatologia estetyczna, protetyka, okluzja, stomatologia funkcjonalna
Zobacz

Anna Kowalska – Palacz

lekarz dentysta
stomatologia ogólna, pedodoncja/stomatologia dziecięca
Zobacz
Monika Wilde – Ostrowska

Monika Wilde – Ostrowska

lekarz dentysta
stomatologia ogólna, pedodoncja/stomatologia dziecięca
Zobacz
Wiktoria Wolska

Wiktoria Wolska – Weiss

lekarz dentysta
stomatologia ogólna, pedodoncja/stomatologia dziecięca
Zobacz
Dagmara Wojdyga

Dagmara Wojdyga

lekarz dentysta
stomatologia ogólna, pododoncja/stomatologia dziecięca, zabiegi w sedacji
Zobacz

Dentysta Dziecięcy Poznań

Standardowo przygoda w gabinecie zaczyna się od wizyty adaptacyjnej. Jest to czas, który wykorzystujemy by dziecko zapoznało się z personelem, fotelem stomatologicznym oraz celem leczenia. Lekarze w sposób przystępny i ciekawy wprowadzają małych pacjentów w świat zębów, tak by kolejne wizyty były pozbawione strachu i niepewności. Dzięki temu stopniowo zdobywamy zaufanie i budujemy prawidłową relację dziecka z dentystą.
Każde spotkanie opieramy na rozmowie z dzieckiem i rodzicami, która ma na celu wdrażanie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat. Zwracamy uwagę na odpowiednią higienę oraz dietę, gdyż oba te czynniki wpływają na stan uzębienia naszych pociech. Wykonujemy profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej oraz informujemy o wszelkich możliwych metodach dbania o zęby tak by były dostosowane do wieku dziecka. Dodatkowo staramy się uzmysłowić rodzicom, że ich decyzje żywieniowe mogą w dobry lub zły sposób wpływać na stan uzębienia.

Podstawowe zabiegi stomatologii dziecięcej

Naszym lekarzom zależy, by leczenie w dużej mierze opierało się na profilaktyce i dzięki temu pozwoliło długie lata cieszyć się zdrowymi zębami. W związku z tym w gabinecie dostępne są zabiegi wzmacniające szkliwo i zapobiegające próchnicy. Używamy do tego celu sprawdzonych preparatów z fluorem jaki i bez. Najczęściej wykonujemy:

  • LAKIEROWANIE – dotyczy zębów mlecznych i stałych, polega na aplikacji preparatu na powierzchni zębów co 3-12 miesięcy w zależności od podatności na próchnicę;
  • LAKOWANIE – dotyczy zębów stałych, polega na zabezpieczeniu głębokich bruzd świeżo wyrzniętych zębów, uniemożliwiając rozwój w tym miejscu próchnicy, zabieg jednorazowy.

Podstawowe zabiegi stomatologii dziecięcej

Wszystkie procedury wykonywane są wg zasady „tell-show-do” czyli powiedz, pokaż, zrób. Najpierw tłumaczymy dziecku co będziemy robić i dlaczego, następnie pokazujemy jak to będzie wyglądało a dopiero na końcu, gdy dziecko jest gotowe zaczynamy działanie. Dzięki temu nie tylko zabiegi profilaktyczne są przyjemne i ciekawe dla małych pacjentów ale również docelowe leczenie.

Nasi specjaliści z powodzeniem przeprowadzają wszelkie zabiegi umożliwiające wyleczenie próchnicy i jej powikłań. W zależności od sytuacji oraz potrzeb dziecka leczenie może być przeprowadzone w znieczuleniu lub bez. Nowoczesne wyposażenie kliniki umożliwia wykonywanie znieczuleń komputerowych, które stanowią idealne rozwiązanie zmniejszające stres około zabiegowy i niwelujące ból. Dodatkowo na życzenie młodszych dzieci (zęby mleczne) jest możliwość założenia kolorowych wypełnień.
Stomatologia dziecięca Poznań

Każda wizyta dzielnego pacjenta kończy się otrzymaniem nagrody dostosowanej do wieku i upodobań dziecka, co wzmacnia pozytywne nastawienie i zwiększa motywacje. Bardzo ważnym elementem po zakończonym leczeniu jest zaplanowanie wizyt kontrolnych. Umożliwia nam to stały monitoring stanu zdrowia uzębienia ale również postępów w poprawie higieny. W ten sposób jesteśmy w stanie zapobiegać rozwojowi próchnicy ale również wychwytywać ogniska próchnicowe na wczesnym etapie, jednocześnie oszczędzając dzieciom niepotrzebnego stresu.

Zadzwoń
+48 571 345 323
Zadzwoń
Scroll to Top