mediraty
mediraty
mediraty
mediraty
invisalign
invisalign
invisalign
invisalign

Protetyka

Protezy Kamionki | Implanty Kamionki

Protetyka stomatologiczna

Utrata uzębienia wiąże się ze znacznym zmniejszeniem wydolności żucia i gryzienia oraz zaburzenia czynności stawów skroniowo-żuchwowych. Nieleczone braki zębowe mogą stać się przyczyną męczących bóli o charakterze migrenowym.

Protetyka stomatologiczna obejmuje zabiegi uzupełnienia protetycznego (stałe lub ruchome). Wśród uzupełnień typu stałego wyróżniamy:

  • Licówki – mogą być wykonane z porcelany lub kompozytu. Są mocowane na powierzchni wargowej zęba.
  • Wkłady koronowe – osadzane są na pojedynczym zębie, wykonane ze złota, porcelany lub kompozytu.
  • Korony i mosty – mocowane na wcześniej odpowiednio oszlifowanych zębach. Stosowane najczęściej w przypadku znacznej utraty w łuku zębowym. Wykonane z metalu i porcelany.
  • Implanty stomatologiczne – najbardziej zaawansowane rozwiązanie stomatologiczne, które na stałe uzupełnia braki zębowe.

Uzupełnianie ruchome to głównie protezy stomatologiczne typu szkieletowego, które wykonuje się w przypadkach, gdy braki zębowe są zbyt rozległe na zastosowanie mostu. Zbudowane w głównej mierze z metalowego szkieletu o podwyższonej wytrzymałości, który wyposażony jest w klamry oraz ciernie. Klamry odpowiadają za prawidłowe utrzymanie protezy, z kolei ciernie stanowią specjalne wypustki, dzięki którym proteza opiera się na powierzchniach żujących zębów. Ma to za zadanie przeniesienie części siły życia poprzez żeby oraz ozębną na kości szczęki i żuchwy, co wykazuje pozytywny wpływ na jamę ustną.

Protetyka stomatologiczna to gałąź stomatologii, która wciąż się rozwija korzystając z najnowszych zdobyczy technologicznych i innowacyjnych rozwiązań umożliwiających profesjonalne leczenie protetyczne, które w znaczący sposób poprawi nie tylko zdrowie, ale również względy estetyczne.

Lekarze

Patrycja Rupocinska

Patrycja Rupocińska

lekarz dentysta
pedodoncja/stomatologia dziecięca, stomatologia estetyczna

Zobacz
Łukasz Derkowski

Łukasz Derkowski

lekarz dentysta
endodoncja mikroskopowa, stomatologia estetyczna, chirurgia stomatologiczna, implanty

Zobacz
Marcin Kowalczyk

Marcin Kowalczyk

lekarz dentysta
stomatologia ogólna,
chirurgia stomatologiczna,
implanty

Zobacz
Zadzwoń
+48 510 506 943
Zadzwoń
Scroll to Top