mediraty
mediraty
mediraty
mediraty
invisalign
invisalign
invisalign
invisalign

Protetyka

Protezy Kamionki | Implanty Kamionki

Protetyka stomatologiczna

Utrata uzębienia wiąże się ze znacznym zmniejszeniem wydolności żucia i gryzienia oraz zaburzenia czynności stawów skroniowo-żuchwowych. Nieleczone braki zębowe mogą stać się przyczyną męczących bóli o charakterze migrenowym.

Protetyka stomatologiczna obejmuje zabiegi uzupełnienia protetycznego (stałe lub ruchome). Wśród uzupełnień typu stałego wyróżniamy:

  • Licówki – mogą być wykonane z porcelany lub kompozytu. Są mocowane na powierzchni wargowej zęba.
  • Wkłady koronowe – osadzane są na pojedynczym zębie, wykonane ze złota, porcelany lub kompozytu.
  • Korony i mosty – mocowane na wcześniej odpowiednio oszlifowanych zębach. Stosowane najczęściej w przypadku znacznej utraty w łuku zębowym. Wykonane z metalu i porcelany.
  • Implanty stomatologiczne – najbardziej zaawansowane rozwiązanie stomatologiczne, które na stałe uzupełnia braki zębowe.

Uzupełnianie ruchome to głównie protezy stomatologiczne typu szkieletowego, które wykonuje się w przypadkach, gdy braki zębowe są zbyt rozległe na zastosowanie mostu. Zbudowane w głównej mierze z metalowego szkieletu o podwyższonej wytrzymałości, który wyposażony jest w klamry oraz ciernie. Klamry odpowiadają za prawidłowe utrzymanie protezy, z kolei ciernie stanowią specjalne wypustki, dzięki którym proteza opiera się na powierzchniach żujących zębów. Ma to za zadanie przeniesienie części siły życia poprzez żeby oraz ozębną na kości szczęki i żuchwy, co wykazuje pozytywny wpływ na jamę ustną.

Protetyka stomatologiczna to gałąź stomatologii, która wciąż się rozwija korzystając z najnowszych zdobyczy technologicznych i innowacyjnych rozwiązań umożliwiających profesjonalne leczenie protetyczne, które w znaczący sposób poprawi nie tylko zdrowie, ale również względy estetyczne.

Lekarze

Patrycja Rupocinska

Patrycja Paszek – Rupocińska

lekarz dentysta
stomatologia estetyczna, protetyka, okluzja, stomatologia funkcjonalna
Zobacz
Marcin Kowalczyk

Marcin Kowalczyk

lekarz dentysta
chirurgia stomatologiczna, implanty
Zobacz
Zadzwoń
+48 510 506 943
Zadzwoń
Scroll to Top