mediraty
mediraty
mediraty
mediraty
invisalign
invisalign
invisalign
invisalign

Ortodoncja

Ortodonta Kamionki

Ortodoncja

Nazwa ortodoncja pochodzi od połączenia dwóch greckich słów: orthos – prosty oraz odous – ząb. Dlatego prawidłowym jest skojarzenie z prostowaniem zębów.

Okres intensywnego młodzieńczego rozwoju obfituje w pojawienie się licznych wad zgryzu, które nieleczone potrafią w dorosłym życiu przysporzyć wielu problemów i zawstydzenie. Jednakże prosty łuk zębowy ma związek nie tylko z odbiorem wizualnym i estetyką, ale przede wszystkim ze sposobem pracy jamy ustnej. Każde zaburzenie, jak i wada zgryzu powodują komplikacje w codziennym funkcjonowaniu uzębienia, co może być przyczyną kolejnych kłopotów ze zdrowiem.

W naszej ofercie znajdą Państwo szereg profesjonalnych aparatów ortodontycznych, dzięki którym możliwa jest korekta wad zgryzu. Dzięki programowi leczenia ortodontycznego, łuk zębowy zyska prawidłowy kształt i swoją pierwotną funkcjonalność.

Zbyt duże stłoczenie zębów w jednym miejscu skutkuje niefizjologicznie dużym obciążeniem w czasie przeżuwania, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do zaniku tkanki kostnej wokół zębów oraz cofania się dziąseł. Zaniechanie leczenia ortodontycznego w przyszłości może mieć tragiczne skutki. Zaburzenia w funkcjonowaniu stawów skroniowo-żuchwowych powoduje bardzo silne dolegliwości bólowe, które są niezwykle trudne do leczenia. Ortodoncja pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z gryzieniem, trzaskach w stawach, czy nieestetycznego uśmiechu.

Ortodoncja nie jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci i młodych ludzi, nie ma limitu wiekowego, zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej opieki stomatologicznej każdego bez względu na wiek, kto boryka się z jakimkolwiek problemem związanym z nieprawidłowościami budowy zgryzu. To pierwszy krok do odzyskania pełni zdrowia i pięknego, równego uśmiechu, który onieśmieli każdego.

Lekarze

Katarzyna Sawa

Katarzyna Sawa

lekarz dentysta
ortodoncja, okluzja, stomatologia funkcjonalna
Zobacz
Joanna Mazurek

Joanna Mazurek

lekarz dentysta
ortodoncja, okluzja, stomatologia funkcjonalna
Zobacz
Patrycja Koziara moja Stomatologia

Patrycja Koziara

lekarz dentysta
ortodoncja
Zobacz
Zadzwoń
+48 510 506 943
Zadzwoń
Scroll to Top