mediraty
mediraty
mediraty
mediraty
invisalign
invisalign
invisalign
invisalign

Ortodoncja

Ortodonta Kamionki

Ortodoncja

Nazwa ortodoncja pochodzi od połączenia dwóch greckich słów: orthos – prosty oraz odous – ząb. Dlatego prawidłowym jest skojarzenie z prostowaniem zębów.

Okres intensywnego młodzieńczego rozwoju obfituje w pojawienie się licznych wad zgryzu, które nieleczone potrafią w dorosłym życiu przysporzyć wielu problemów i zawstydzenie. Jednakże prosty łuk zębowy ma związek nie tylko z odbiorem wizualnym i estetyką, ale przede wszystkim ze sposobem pracy jamy ustnej. Każde zaburzenie, jak i wada zgryzu powodują komplikacje w codziennym funkcjonowaniu uzębienia, co może być przyczyną kolejnych kłopotów ze zdrowiem.

W naszej ofercie znajdą Państwo szereg profesjonalnych aparatów ortodontycznych, dzięki którym możliwa jest korekta wad zgryzu. Dzięki programowi leczenia ortodontycznego, łuk zębowy zyska prawidłowy kształt i swoją pierwotną funkcjonalność.

Zbyt duże stłoczenie zębów w jednym miejscu skutkuje niefizjologicznie dużym obciążeniem w czasie przeżuwania, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do zaniku tkanki kostnej wokół zębów oraz cofania się dziąseł. Zaniechanie leczenia ortodontycznego w przyszłości może mieć tragiczne skutki. Zaburzenia w funkcjonowaniu stawów skroniowo-żuchwowych powoduje bardzo silne dolegliwości bólowe, które są niezwykle trudne do leczenia. Ortodoncja pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z gryzieniem, trzaskach w stawach, czy nieestetycznego uśmiechu.

Ortodoncja nie jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci i młodych ludzi, nie ma limitu wiekowego, zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej opieki stomatologicznej każdego bez względu na wiek, kto boryka się z jakimkolwiek problemem związanym z nieprawidłowościami budowy zgryzu. To pierwszy krok do odzyskania pełni zdrowia i pięknego, równego uśmiechu, który onieśmieli każdego.

Lekarze

Joanna Mazurek

Joanna Mazurek

lekarz dentysta
ortodoncja, okluzja, stomatologia funkcjonalna
Zobacz
Patrycja Koziara moja Stomatologia

Patrycja Koziara

lekarz dentysta
ortodoncja
Zobacz
Zadzwoń
+48 510 506 943
Zadzwoń
Scroll to Top