mediraty
mediraty
mediraty
mediraty
invisalign
invisalign
invisalign
invisalign

Protetyka

Implanty Grodzisk Wlkp.

Protetyka stomatologiczna

Brakujące zęby stałe lub ich elementy powinny jak najszybciej zostać zastąpione sztucznym wypełnieniem. Jest to ważnie nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim dla zdrowia. Nawet niewielkie braki w uzębieniu mogą skutkować dalszymi problemami – wadami zgryzu, psuciem się kolejnych zębów, bólami mięśni twarzy czy zapadaniem warg. W celu odbudowy usuniętych, złamanych, bądź też zniszczonych przez znaczące ubytki zębów warto zwrócić się do naszych specjalistów z zakresu protetyki stomatologicznej, którzy zajmują się odtwarzaniem braków w uzębieniu.

Uzupełnienia protetyczne nazywane popularnie protezami dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: stałe oraz ruchome. Protezy ruchome są zalecane dla pacjentów, u których występują większe braki w uzębieniu. W takich przypadkach zwracamy szczególną uwagę na jak najlepsze dopasowanie uzupełnienia do jamy ustnej, aby nie wywoływało poczucia dyskomfortu u pacjenta.

Do odtwarzania pojedynczych zębów wykorzystywane są protezy stałe – korony, mosty, licówki oraz implanty. Korony i mosty mają za zadanie jak najdokładniej przypominać budowę naturalnych koron zębowych, a także zapobiegać przemieszczaniu się zębów. Implanty służą do zastąpienia uszkodzonych korzeni zębowych, a licówki do poprawienia wyglądu zębów. Lekarz stomatolog wybiera typ protezy dostosowany do potrzeb pacjenta i przygotowuje ząb do umieszczenia wypełnienia. W pracowni protetycznej na podstawie pobranego wcześniej wycisku jest przygotowywane uzupełnienie z najwyższej jakości materiałów.

Lekarze

informacje w przygotowaniu…

Marcin Kowalczyk

Marcin Kowalczyk

lekarz dentysta
chirurgia stomatologiczna, implanty
Zobacz
Zadzwoń
+48 797 162 509
Zadzwoń
Scroll to Top