mediraty
mediraty
mediraty
mediraty
invisalign
invisalign
invisalign
invisalign

Ortodoncja

Ortodonta Grodzisk Wlkp.

Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk. Nieleczone wady zgryzu powodują, że zęby trudniej się czyści, narażają je na próchnicę i choroby przyzębia, a także obciążają mięśnie żwacze, co z kolei wywołuje szereg innych dolegliwości. W celu leczenia ortodontycznego warto zgłosić się do gabinetu, który dysponuje wykwalifikowanym personelem i nowoczesnym sprzętem.

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Pierwszym etapem leczenia ortodontycznego jest diagnostyka, czyli wykonanie badania i przygotowanie materiałów diagnostycznych. Następnie lekarz omawia z pacjentem plan leczenia: jego sposób i etapy, koszty oraz rodzaj aparatu. Po założeniu aparatu ortodontycznego pacjent otrzymuje praktyczne porady dotyczące obchodzenia się z nim. Konieczne są systematyczne wizyty kontrolne. Po ściągnięciu aparatu zakładana jest retencja – potem kontrola jest wymagana znacznie rzadziej.

Kto powinien zgłosić się do ortodonty?

Wśród objawów, które powinny skłonić rodziców do odwiedzenia z dzieckiem ortodonty, są: asymetria w rysach twarzy, obgryzanie paznokci i przedmiotów, wada wymowy, oddychanie ustami, dysfunkcja języka, przedwczesna utrata zębów mlecznych, nadmiernie wysunięta lub cofnięta broda oraz nieprawidłowe uszeregowanie zębów. Dorośli powinni zgłosić się na konsultację, jeśli zauważą u siebie asymetrię uśmiechu, zgrzytanie zębami, ścieranie zębów, stłaczanie ich, odsłanianie szyjek zębowych, nadmierne odkładanie kamienia czy po prostu nieestetyczne wady zgryzu. Warto skorzystać z usług moja Stomatologia clinic+ w Poznaniu – to gwarancja najwyższej jakości świadczonych usług.

Lekarze

informacje w przygotowaniu…

Marcin Kowalczyk

Marcin Kowalczyk

lekarz dentysta
chirurgia stomatologiczna, implanty
Zobacz
Zadzwoń
+48 797 162 509
Zadzwoń
Scroll to Top