mediraty
mediraty
mediraty
mediraty
invisalign
invisalign
invisalign
invisalign

Okluzja

Leczenie okluzji Grodzisk Wlkp.

Okluzja - schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Okluzja to określenie na relację pomiędzy dolnym a górnym łukiem zębowym. Stykanie się zębów w prawidłowy sposób zapewnia nie tylko estetyczny uśmiech, ale przede wszystkim pozwala utrzymać je w dobrym stanie, a także nie wywołuje bolesnych napięć szczęki. Niewłaściwe zwarcie łuków zębowych wywołuje chorobę okluzyjną, która nieleczona może doprowadzić do utraty zębów.

Nadmierne ścieranie się zębów, a w efekcie chorobę wywołuje wiele czynników. Do najczęstszych przyczyn zaburzeń okluzji należą wady zgryzu, wyżynające się zęby mądrości (ósemki) oraz braki w uzębieniu. Źródłem choroby może być też stres, pod wpływem którego powstaje nieświadomie zaciska się zęby. Jeszcze innym powodem niewłaściwej relacji łuków zębowy są nawyki, takie jak obgryzanie paznokci, otwieranie butelek zębami czy zbyt częste żucie gumy.

Postępująca choroba okluzyjna niszczy nie tylko zęby, ale pogarsza też ogólne samopoczucie przez chroniczne bóle głowy, karku i pleców. Podstawą wyeliminowania zaburzeń okluzji jest kompleksowa diagnoza i odnalezienie źródła problemu. Nasi lekarze wykonują wszystkie niezbędne badania, a następnie dobierają odpowiednie metody leczenia. Jest to na przykład nadanie zębom właściwego kształtu poprzez ich odbudowę oraz korektę wcześniej założonych plomb. Inny sposób na przywrócenie okluzji zębów to usunięcie wad zgryzu za pomocą leczenia ortodontycznego. Prowadzimy je przy użyciu najnowocześniejszych technik, zapewniając indywidualne podejście do każdego pacjenta. W najbardziej zaawansowanych przypadkach choroby oferujemy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Lekarze

informacje w przygotowaniu…

Marcin Kowalczyk

Marcin Kowalczyk

lekarz dentysta
chirurgia stomatologiczna, implanty
Zobacz
Zadzwoń
+48 797 162 509
Zadzwoń
Scroll to Top