mediraty
mediraty
mediraty
mediraty
invisalign
invisalign
invisalign
invisalign

Okluzja stomatologiczna

Okluzja stomatologiczna

Wiele osób wciąż główny nacisk w kształceniu stawia na wyrównywanie zębów. Nie można zapominać jednak o relacji funkcjonalnej między zębami, mięśniami oraz stawami skroniowo-żuchwowymi. Bardzo często temat okluzji jest traktowany marginalnie.

Jednym z problemów w czasie leczenia ortodontycznego jest odpowiednia relacja zębów w zestawieniu z prawidłową pracą stawu skroniowo-żuchwowego.

Choroba okluzyjna jest zaburzeniem pracy zębów, mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych, mogą wystąpić np. starte zęby, napięte mięśnie żujące, problemy w stawie skroniowo żuchwowym.

Często choroba okluzyjna wiąże się z wieloma konsekwencjami takimi jak np. dolegliwości bólowe – zębów, głowy.

Bardzo często w czasie leczenia i to nie tylko ortodontycznego wiele uwagi jest poświęcane zębom głównie w zakresie próchnicy, paradontozy a pomijane jest kompleksowe leczenie narządu żucia. Lekarze związani z moją Stomatologią patrzą na leczenie kompleksowo i o krok dalej.

W jednej z filozofii a mianowicie filozofii „FACE”, która jest znana lekarzom związanym z moją Stomatologią nadrzędne jest poprawienie funkcjonalności układu między innymi w obrębie jamy ustnej.

Scroll to Top